Athos, pes, argentínska doga 

PROBLÉM:

Sociálnu fázu prežil na záhrade rodinného domu čiže prostredie s málo podnetmi.
Ako 6 mesačný (pubertálne obdobie) sa ho rodina zriekla. Dostal novú adopciu v centre Viedne (nebol absolvovaný žiadny proces postupnej integrácie). Ako 10 mesačného ho sociálny asistent odobral majiteľke, ktorá nezvládala situáciu.

VÝSLEDOK PRÁCE S ATHOSOM:

Dostal sa k terajšiemu majiteľovi s ktorým žije spokojne dodnes. Stal sa z neho psík ktorý pomáha iným problémovým psíkom a učí ich správnej komunikácii

Na základe prvého telefonického rozhovoru bolo dohodnuté miesto a postup nášho prvého stretnutia. S Athosom a jeho majiteľom sme sa stretli na neutrálnom mieste vo vonkajšom prostredi – v miestnom parku.

Po prvom posudkovom stretnutí bol vypracovany pedagogický projekt a začalo sa pracovať. Prvé mesiace bola nevyhnutná práca na Athosovej emotívnej stránke. Náhle drastické zmeny, ktorými Athos prešiel práve vo veľmi senzibilnom evolučnom období spôsobili veľky vnútorny nepokoj. Panika a vysoké emotívne rozrušenie mu nedovolili vnímať vonkajší svet s kľudom a rozvahou. Vzhľadom k jeho fyzickej sile a nízkym kompetenciam bola situácia o to náročnejšia.

Začiatok našej práce
Veľké emotívne rozrušenie, chaotické správanie a nízke komunikačné schopnosti

Emócie v rovnováhe, kognitívna (rozumová stránka) má ešte nedostatky

Súlad emotívnej a kognitívnej a fyzickej stránky

Potrebujete
pomocť?

0949 621 626

V prípade, že sa mi nedovoláte, zašlite mi, prosím, správu. Pravdepodobne pracujem v teréne. Ozvem sa vám hneď, ako to bude možné.

Odoslať správu