O mne

Vzťah k zvieratám a k prírode je zrejme v mojom prípade už genetický daný. Matka príroda to tak zariadila, že už od útleho veku mi spoločnosť robili zvieratá.

Túžba po nových zážitkoch a skúsenostiach ma po ukončení stredoškolského štúdia priviedla vycestovať. Mojou destináciou sa stalo Taliansko.

V Taliansku som pracovala na veterine ako asistentka. Vďaka tomu som mala možnosť zúčastniť sa na rôznych kongresoch a seminároch.

Touto cestou som sa dostala k štúdiu nového odboru – zoo-antropológii.
Týmto sa pre mňa otvoril nový svet vnímania odlišnosti, porozumenia iného živého jedinca a pochopenia jeho komunikácie.

    • poradkyňa v aplikovanej zoo-antropologii

    • kynologická inštruktorka diplomovaná SIUA a FICSS (Bologna, It)

    • kognitívny zooantropologický prístup

Ako jedináčik som nemala možnosť zdieľať svoje detstvo s ľudskými súrodencami no ukrátená som nebola o nič. Spoločnosť mi robil psík, ktorý na mňa dozeral ako môj starší brat.

V čase môjho stredoškolského štúdia som si zaobstarala vlastného psíka. Bola to čierna sučka nemeckého ovčiaka. Spolu sme začali navštevovať rôzne kynologické kluby, naučili sa ako sa pripravovať na výstavy a športové súťaže a naučili sme sa veľa zo sveta športovej kynológie. Bolo to krásne a bezstarostné obdobie.

Túžba po nových zážitkoch a skúsenostiach ma po ukončení stredoškolského štúdia priviedla vycestovať. Mojou destináciou sa stalo Taliansko. No už po krátkom pôsobení v cudzej krajine som pochopila, že mi niečo chýba. Bola to spoločnosť štvornohého spoločníka. Netrvalo dlho a už so mnou moju hotelovú izbu zdieľala sučka nemeckého ovčiaka, ktorú som spoznala ako dvojmesačné šteniatko na Slovensku a po prvom našom stretnutí bolo rozhodnuté. O niekoľko dní sme už spoločne cestovali do Talianska. Začali sme sa navzájom spoznávať a postupom času spolu navštevovať kynologické výcvikové centra.

Pre mňa to boli veľmi obohacujúce skúsenosti a čo ma veľmi potešilo všetko bolo nenásilne, s pozitívnym prístupom a bez zbytočného tlaku a stresu na psa. To ma priviedlo nielen k inému prístupu k tréningu ale aj k vnímaniu psa ako takého. To však netrvalo dlho, už v pomerne mladom veku ju zastihla choroba neurologického tipu.

Bojovali sme s ňou niekoľko rokov a posledné obdobie jej života si vyžiadala dlhodobú hospitalizáciu na klinike. Po jej odchode na druhý svet sa odrazu vo mne vytvorilo veľké prázdno, ktoré som sa snažila kompenzovať prácou na veterine ako asistentka. Vďaka tomu som mala možnosť zúčastniť sa na rôznych kongresov a seminárov. Touto cestou som sa dostala k štúdiu nového odboru – zoo antropológii.

Napísali o mne

Helga

„Ich kenne Daniela jetzt schon einige Jahre und schätze ihre Arbeit als Hundetrainerin sehr. Sie besitzt ein gutes Einfühlungsvermögen für die Hunde und dies finde ich, natürlich neben einer vernünftigen Ausbildung als Hundetrainer, wichtig um in diesem Bereich erfolgreiche Resultate bei Hund und Mensch zu erhalten. Ich schätze auch an Daniela ihre Offenheit mit anderen Hundetrainern, die die selben Trainingsmethoden anwenden, zusammen zu arbeiten. Ich selbst habe mit meinen Hunden oder auch Pflegehunden mit Daniela hier in Südtirol/Italien, Spaziergänge mit Hunden unternommen, als Übung für ihre Ex-Schützlinge.Solche Spaziergänge finde ich sehr nützlich um das Sozialverhalten der Hunde zu festigen und auch als sehr gute Übung für die Besitzer, um Situationen, die sich im Alltag ereignen können souvärener zu meistern.“

Roberto a Athos

Sono Roberto, ho un Dogo Argentino di nome Athos! Ho adottato il cane che aveva 17 mesi e un mese dopo ho contattato Daniela per aiutarmi a risolvere dei problemi che aveva il cane! Abbiamo fatto tantissime cose per aiutarlo, il metodo di lavoro è eccellente! Daniela è molto competente! Un gran lavoro lo ha fatto anche Argo, che è sempre stato il punto di riferimento è il compagno di gioco di Athos!
Ora sono passati ormai 3 anni e devo dire che lo rifarei mille volte, ma soprattutto Athos è sereno e si gode la vita da cane
Grazie

Samantha, Nena e Blue

„Dopo 11 anni in compagnia della mia amata “Nena” (una femmina york shire terrier) mi sono decisa di prendere un’altro cane. È così che mi sono recata a Daniela, dato che ho saputo che ha fatto vari esami in riguardo al lavoro con i cani ed aveva già lavorato con vari canili e veterinari in zona. Dopo di che con  grande professionalità mi ha consigliata e accompagnata insieme alla mia cagnetta al canile di Rovereto e abbiamo guardato i cani compattibili con Nena e adeguati alla mia situazione di vita. Addiritura Daniela è andata a vedere dove e come tengo i cani, per capire meglio quale cane mi si adice. Dato che i cani ogni giorno me li porto al lavoro, siamo arrivate alla conclusione che una cucciola avrebbe fatto meno fatica ad adeguarsi alle varie situazioni giornaliere. È così che ci siamo decise per Blue, un meticcio pastore tedesco all’epoca di 2,5 mesi. Devo dire che con Blue ho girato anche altri istruttori cinofili e scuole cinofile sempre frequentando contemporaneamente Daniela. Ma se devo dare un voto a tutti… l’unica dove tutto il pacchetto è al top… a partire dalla scelta del cane giusto, la compattibilità con un’altro cane che è già in casa da anni, la scuola dei cuccioli, la socializzazione con altri cani e persone, il lavoro sul rapporto del cane col proprio proprietario, fare lavorare mentalmente il cane, farlo stancare, farlo rilassare, insomma… tutte le cose di cui tutti noi che teniamo uno o più cani dovremmo essere a conoscienza… il migliore voto lo do volentieri a Daniela, perchè nessuno come lei ha lavorato su tutto il pacchetto!“

Natália a Axel

„Danku, kyn. inštruktorku som objavila náhodou, cez spoločnú známu. Keď som sa dozvedela o „terapeutke“ pre psov, okamžite som ju kontaktovala. Máme takmer štvorročného psa, temperamentného weimerana. Od Danky som chcela radu, ohľadom kastrácie a taktiež, ako ho naučiť chodiť bez vodítka aby neutiekol, poprípade, aby prestal ťahať. Mali sme zatiaľ 3-4 stretnutia, a ja sa o našom Axelovi dozvedám stále niečo nové, no hlavne pozitívne, učím sa hlavne ja, ako ho von zaujať, unaviť. S projektom sme ešte neskončili, sme v procese učenia, čaká náš ešte pár stretnutí.“

Katharina and Tyson – Bolzano (It)

„I have a Rottweiler, his Name is Tyson. I got him when he was 2 month old. Immediately I asked my vet for an instructor because I didn´t knew a lot about dogs. So he gave me the number of Daniela. We begun to make some socialization with her, some playing and other basical Things. After a few month I decided to stop because I thought I have now a well behaving dog. But that wasn´t so. with 2 years, Tyson began to Change. Obviously we made a lot of mistakes with his education because we weren´t that expert. (viac…)

Dominika a Arthur – Bratislava

“S Arturom riešime jeden z najväčších problémov – separačnú úzkosť. Doslova sa trápime už vyše 2 rokov. Radili nám odborníci zo Slovenska aj Čiech. Výsledok stále rovnaký – problém nezvládnutý. Prístup cvičiteľov bol zo začiatku síce profesionálny, ale ako sa ukázalo, že sa situácia nevyvíja podľa očakávaní a štandardné postupy nezaberajú, záujem o vyriešenie problému sa jednoducho stratil s vysvetlením, že buď je chyba na mojej strane alebo je správanie psa neštandardné a jedinou možnosťou je elektrický obojok… (viac…)

Monika a Moony – Košice

“S Dankou sme sa spoznali na 3 dňovom seminári o socializácii psov. Už vtedy sa nám jej poznatky, názory a prístup ku psom veľmi páčil, preto sme ju oslovili s riešením problémového správania nášho psa. Terapia prebieha nenásilne, pomalými krokmi s ohľadom na to, koľko zvládne pes, nie jeho majiteľ. Nejde o klasický výcvik, ale o akýsi rozvoj duševného zdravia zvieraťa, pochopenie problémov a dôvodov jeho správania a následne riešenie problému. (viac…)

Potrebujete
pomocť?

0949 621 626

V prípade, že sa mi nedovoláte, zašlite mi, prosím, správu. Pravdepodobne pracujem v teréne. Ozvem sa vám hneď, ako to bude možné.

Odoslať správu